| Sprike a întrebat:

Am luat din telefonul meu android un fisier de tip document xml.
L-am pus pe desktop si am incercat sa-l deschid cu diferse programe, chiar si cu google chrome, notepad, world, xcel etc.
Problema este ca atunci cand il deschid de exemplu cu notepad, apar numai heroglife acolo, nici macar o litera, la fel apare si cand deschid cu alte programe, stiti cumva cum sa fac in asa fel ca sa il deschid si sa arate tot scrisul, frumos de la inceput pana la capat? Aici aveti o poza ca sa aveti idee cum arata :
http://imgur.com/bfIBoVv
Multumesc pentru ajutor, dau funda :).

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Acel fisier cu siguranta nu este XML. XML este un fisier text.

Copiaza primele cateva litere din fisier (asa cum il vezi cu notepad) si cauta-le pe google. Poate o sa ai sansa sa gasesti pe acolo formatul.

| SteelGamingRomania a răspuns:

Incearca cu wordpad, daca nu cauta pe google "xml reader"