| Puffulets a întrebat:

Am luat si eu programul Fraps.Am filmat un joc(Metin2).Dar nu stiu cum sa il fac 720p HD.Adica cand il pun pe YouTube sa arate acolo: 360p; 480p; 720p HD.Nu stiu daca m-am exprimat bine nu ma prea pricep.Va rog FundaVOT
Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| TaKuYa a răspuns:

Nu e foarte greu. Filmarile tale deja ar trebui sa fie in format HD. Odata filmat cu Fraps, el converteste ceea ce ai filmat tu in format 1080p fullHD. De aceea filmeaza foarte bine, dar cam scade performantele in joc in ceea ce priveste fps-ul. Oricum, odata ce ai filmat, poti deja sa te apuci sa pui videoclip-ul tau pe YouTube. Din moment ce videoclip-urile tale sunt deja in format HD, nu ai nevoie de alte programe pentru a le converti la calitatea respectiva. Si odata ce ai pus video-ul pe net, YouTube ii va recunoaste calitatea si atunci se va regla. Adica video-urile tale vor avea automat optiune de HD dupa ce le-ai pus. De regula treaba cu HD-ul se face prin anumite procedee, dar Fraps te-a scapat de treaba asta. Ai grija totusi. Daca ai de gand sa editez video-ul respectiv, trebuie sa-l convertesti exact in format HD, altfel isi va pierde calitatea. Asta se face cu programe gen Sony Vegas sau After Effects. Totusi daca tu vrei sa upload-ezi direct ceea ce ai filmat, atunci stai linistit. Cum am zis si inainte, orice vei filma cu Fraps va fi HD si asa iti va aparea si pe YouTube. Daca nu te convingi, uita-te pe ceva ce ai filmat, foloseste optiunea full-screen si va fi cam la fel de clar ca si cum te-ai juca. Succes!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Line123zx a răspuns:

Downloandeaza-ti Camtasia Studio 8 si uitate la un tutorial pe netwinking
Fundita?puppy dog eyes