| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Salutare tuturor, aș dori să știu la ce rezoluție filmează Allview a4 you. Nu rezoluția de pixeli ci rezoluția pe youtube ( 360p 480p 720p etc știți voi.) Și dacă se văd bine pozele la calculator cu zoom.

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Http://www.allview.ro/......cificatii/
cica filmeaza 864x480px. geci e hd.

| stlucian a răspuns (pentru nda):

864x480px nu e HD!

Full HD 1080p, HD 720p, si VGA

e 864 1152 XGA+

cu ceva mai sus de VGA dar insesizabil.

http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_display_resolution

Pentru YT merge la fel si pentru filmulete de familie dar sa nu te astepti la o calitate HD

| nda a răspuns (pentru stlucian):

Greseala mea, mii de scuze. telefonul nu filmeaza hd, filmeaza 480p. insa poti sa vezi videclipuri hd 720p pe el.
scuze inca odata.

3 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

Daca e 864x480px apai e 480p.