| CrzyBoy a întrebat:

am mai pus o intrebare de genul acum ceva timp si raspunsul nu a fost chiar satisfacator. Problema nu a fost rezolvata. Problema e urmatoarea: de Craciun mi-am cumparat un nou pc facut din piese de la pcgarage cu urmatoarea configuratie:

-Placa video Sapphire Radeon R7 250 WITH BOOST 2GB DDR3 128-bit
-Procesor AMD Vishera, FX-8300 3.3 ghx box
-Memorie HyperX Savage 8 GB ram DDR3 1600 mHz
-Placa de baza ASRock 980DE3/U3S3 R2.0
-Hard disk Seagate Desktop HDD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III

Cu pc-ul am primit si un monitor Samsung de 60 Hz cu rezolutia 1920x1080. In jocuri de exemplu CS:GO imi merg jocurile sub 60 FPS si cand intru intr-un smoke de exemplu scad sub 20. Aceeasi problema si daca dau setarile pe low. Nu stiu ce ar fi de vina, a facut asa si inainte de instalarea windows-ului. Sper sa ma puteti ajuta, multumesc!

5 răspunsuri:
| Mandeliu a răspuns:

Placa video este o pocnitoare, cea mai proasta alegere stand langa fratele sau mai mare r7 250 si ruda indepartata gt 210.Trebuie sa faci un bine omenirii si sa iei o placa video mai buna.Nu incerca cu boostere deoarece nu fac nici o diferenta iar in cel mai rau caz iti vei lua VACanta pe CSGO.

| Mandeliu a răspuns:

R7 240*

| KlibrDM a răspuns:

Placa video e de vina. E slaba si ai problema cu smoke-urile din cauza Pixel Fillrate-ului scazut. Nu poti remedia problema decat cumparand o alta placa video mai puternica.

| CrzyBoy explică:

Cred ca am uitat sa zic ca atunci cand am primit pc-ul aveam peste 100 FPS in acest joc si de exemplu in lol aveam 150 cam asa. Acum am 90 in el iar in cs:go am 60-120 dupa update-ul facut la placa video dar tot cand ma uit la smoke imi scade sub 20 FPS.

| KlibrDM a răspuns (pentru CrzyBoy):

In cazul jocului CSGO n-ai ce face decat sa schimbi placa video. Iti scade FPS-ul la 20 deoarece ai Pixel Fillrate scazut.