| Bogdi_Bogdi_1990 a întrebat:

am minecraft 1.7.2 si vreau sa am o harta sa vad unde ma aflu etc.Ca am luat de pe net mapa si nu am nimica numa lumea schmibata.Dar mie imi trebuie harta..Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

In primul rand, harta se face din 4 bucati fier 1 redstone bucata, 8 bucati de hartii.Din fier si redstone se face compas iar in jurul compasului se pun hartii.Am un lapsus si nu mai stiu cum se face compasul, gasesti pe minecraft guide pe net. Daca vrei sa maresti harta facuta din compas si 8 harti in jur, mai pune hartii, dar vezi ca se incarca greu harta.
Cu placere daca te-am ajutat.

| Bogdi_Bogdi_1990 explică (pentru Nujjjjjjjjghf):

Ma dar nu se poate downloada?

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru Bogdi_Bogdi_1990):

Tu nu te referi la harta, ci la mapa nu-i asa?
Daca te referi la asta, da se poate si se numesc Texture Packs.
Dai escape, video settings daca e pe 1.6.4 s vezi acolo, daca e pe 1.7.2 se numesc Resource Packs intelegi.
Cauta unde se pot downloada ca e usor.

| Bogdi_Bogdi_1990 explică (pentru Nujjjjjjjjghf):

Ok si inca ceva redstonele cum il iau? Ca am dat cu tarnacop de piatra si nu mi l-a dat

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru Bogdi_Bogdi_1990):

Pai sa-ti spun in felul asta:
Redstone: tarnacop fier diamant
Lapis Lazuli: la fel
Fier: tarnacop piatra
Diamant: tarnacop fier diamant
Cel de aur nu il lua in seama ca nu e bun aurul decat ca armura si se ia cu tarnacopul de fier si diamant.Si as dori daca poti sa intri pe sv 25.73.224.255 pentru ca dau grad si da-mi si skype-ul tau caci imi pari de treaba.Iti dau un owner ceva.

| Bogdi_Bogdi_1990 explică (pentru Nujjjjjjjjghf):

Ok da n-am skype
ma si cum putem juca in 2 minecraft numa 2 sa facem casa etc.Tu faci ceva pe minecraft si si tu intelegi? Iti dau mess-ul bogdan. timbus

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru Bogdi_Bogdi_1990):

Bine o sa te adaug si o sa-ti dau serverul meu de minecraft. Vom juca acolo.

| Bogdi_Bogdi_1990 explică (pentru Nujjjjjjjjghf):

Ok!