| aLexyKuu a întrebat:

Salut,TPU. Am o intrebare, aceasta fiind :
Daca am un laptop. de exemplu.
Afara sa fie furtuna cu tunete si fulgere, poate sa il strice?
Funda pentru raspunsul cel mai bun.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da, sunt şanse destul de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca din cauza furtunii apar variatii de tensiune pe reteaua electrica, da, se strica (nu doar "se poate"). Daca stai intr-o zona cu variatii frecvente, ia-ti un UPC (stabilizator de tensiune).

| aLexyKuu explică:

Nu mi s-a intamplat niciodata, nu se intampla nici o variatie de tensiune, nimic.
Doar vreau sa ma asigurhappy Multumesc pentru pont.

| aLexyKuu explică:

Ma gandeam in felul urmator :
Ca daca laptopul este din plastic, sau ma rog, nu e din fier. Nu prea are cum sa il afecteze..Eu stiurolling on the floor?big grin