| Bosshaker21 a întrebat:

Cum sa ma protejez de tunete si fulgere daca sunt pe camp?

Răspuns Câştigător
| Kiwi74 a răspuns:

Probabilitatea sa fi lovit de fulger in camp deschis e mai mica decat atunci cand stai sub un copac spre exemplu. Poti adopta o pozitie de ghemuit pentru a reduce suprafata de contact in caz ca te loveste fulgerul.

4 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Stand departe de metale.

| KronstadtResurrection a răspuns:

De fulgere te poti proteja luand pozitia ghemuit. Simplu.
De tunete, o poti face inchizandu-te intr-o camera izolata fonic foarte bine.
N-am inteles de ce ai vrea sa te protejezi de tunete. Chiar asa, de ce?

| Bosshaker21 explică (pentru KronstadtResurrection):

Dar de unde pot lua petarde acum?

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Bosshaker21):

De pe centura, dar ma indoiesc ca le poti folosi. Cu chibritul tau n-ai fi in stare sa aprinzi nici macar o prapadita de lumanare.