| PlzHelpMe a întrebat:

am o intrebare, am pe calculator Mageia Linux 7 si as vrea sa imi intalex Blue Stacks..., credeti ca poate rula( am Wine, un program care poate rula programe Windows)?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Sa rulezi un emulator Android (BlueStacks) intr-un emulator de Windows (WINE, chiar daca Wine Is Not an Emulator) pe Linux... hmm, iti trebuie ceva putere de calcul ca sa duca doua nivele de emulare. Daca nu ai ceva i7 - i9 - Xeon (ori echivalent AMD) eu zic ca slabe sanse sa scoti ceva utilizabil chiar daca reusesti sa le faci sa mearga.

Nu mai bine incerci direct un emulator Android pe Linux? Ceva de genul celor din articolul de mai jos.

http://www.ubuntupit.com/......s-in-linux