| JohnnyWalker a întrebat:

Astazi mi-am instalat distributia Linux Mint 7 "Gloria", dupa ce am terminat instalarea, normal am vrut sa trec la instalarea unor programe, nu de Windows, ca stiu ca sunt incompatibile si ca doar cu un anume program "Wine" se poate face instalarea unor. exe. Deci nu vrea sa-mi instaleze absolut niciun program. Imi da aceeasi eroare la orice as incerca sa instalez. Voi posta aici un screenshot sa va dati seama ce incerc sa va explic. http://img824.imageshack.us/img824/6916/screenshot1bhe.p ng

3 răspunsuri:
| lerys a răspuns:

Salut, eu vad 2 posibilitati :
1. Nu esti connectat la internet
2. Adresa aplicatiei nu mai este valida.

| JohnnyWalker explică (pentru lerys):

Salut, posibilitatile tale par imposibile in cazul meu:
1. Sunt conectat la internet, navighez pe browserul implicit, aici fiind Firefox
2. Nu e adresa de vina, deoarece descarc, dar nu vrea sa-mi instaleze absolut nici o aplicatie si asta ma cam scoate din sarite

| lerys a răspuns (pentru JohnnyWalker):

Din poza ta, concluziile astea puteam sa le trag ( http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_404 ), din consola ai incercat sa le descarci si sa incerci sa le instalezi?