| Xanthrel a întrebat:

.. Am o intrebarebig grin
Se pot schimba componentele la un laptop? de ex: placa video, procesoru etc...

DAU FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Se pot schimba cu altele identice in cazul unei defectiuni. In marea majoritate nu se pot upgrada, adica sa treci de exemplu de la un Intel Celeron la Intel Core I5 sau I7...la placile video majoritatea sunt integrate in placa de baza si deci trebuie schimbata toata placa de baza.E un lucru costisitor referitor la bani.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La majoritatea raspunsul e nu, iar la cele unde e afirmativ, pretul e prohibitiv. Daca nu ai nevoie de mobilitate si nu faci bani cu el, laptopul e doar un moft stupid care te va costa mult mai mult decit un desktop pe termen lung.