| bogdan555 a întrebat:

am o intrebare legata de minecraft: pe un server public cum fac rost de spawner porci? sunt acele dangeunuri? ca eu le-am spart si nimic. funda+vot

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Spawner de porci, pe o lume generata natural, nu vei gasi nici de la -2 miliarde pana la 2 miliarde de blocuri, nici in x si nici in y.
Doar cu command block-uri poti plasa spawnere. Ori cu /blockdata ori cu /setblock
Daca vrei un site care poate genera comenzi ti-l dau pe asta : http://minecraft.tools/en/spawn.php