| tigare a întrebat:

am o intrebare pentru cei care se pricep bine la calculatoare si la componentele lor.
Am un calculator cu
Intel core i3-3240 @ 3. 40GHz
4, 00 GB RAM, 3, 47 GB usable
cu o placa video nVIDIA geforce 210 (cea mai proasta placa video nVIDIA dupa mine)

Ei bine, eu as vrea sa-mi cumpar alte cateva piese.
Adica vreau sa-mi mearga perfect (la maximum requitements, fara lag, fara nimic) jocurile urmatoare:
Far Cry 3, 4
Assassin Creed 3, 4
Toata seria Bioshock Infinite
Call of duty ghosts (macar la minimum)
Battlefield 3
Battlefield 4 (macar la minimum)
The Forest
Gta 4
Splinter Cell Blacklist
Pay Day 2
Team Fortress 2
The Crew
Unchanted 3
The Elder Scrollls Of Skyrim 4-5
Infamous
Dunwall
Deadpool
Dying Light
Wolfenstein the new order
Minecraft perfect
Outlast
Max Payne 3
Fallout
Cs:go
si Watch Dogs (macar la minimum fara lag)

Intrebarea e, ce piese ar trebui inlocuite si daca imi puteti da niste link-uri de unde as putea sa le iau
Nu sunt bun in domeniul acesta, dar stiu ca trebuie sa-mi schimb neaparat placa video, cu una mai buna, gen gtx 650 de 2GB, si sa schimb si placa de baza pentru ca a mea nu o va suporta.

Cine imi zice piesele de schimb si e serios cu mine va primi funda.
Multumesc Frumos!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La placa ta trebuie un procesor i5 sau i7 nu quad core. O placa video mai buna si 4 Gb RAM.

| Butnaru_Cozmin_1995 a răspuns:

Pai trebuie sa schimbi placa video sa iti pui un procesor quad core si sa mai adaugi niste ram
PS daca iti adaugi ram iti pui windows 64 bit.

| tigare explică (pentru Butnaru_Cozmin_1995):

Poti fi mai explicit, te rog?
Adica mai exact ce ar trebui sa cumpar?

| Butnaru_Cozmin_1995 a răspuns (pentru tigare):

Pa ia-ti inca 2-4 gb ram si un procesor quad core nu stiu ce sati recaomand
ceva macar de 2.5 ghz...

| Butnaru_Cozmin_1995 a răspuns (pentru tigare):

Si o placa video de 2 gb