| Zgavar a întrebat:

Doresc sa imi upgradez Pc-ul numai ca nu stiu cu ce piese sa fac asta, asa ca o sa intreb cei pro.Am intentia sa ma tina Pc-ul macar doi ani, bugetul meu este de 20-30 de milioane si deocamdata am un Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3. 40GHz ca procesor, un AMD Radeon HD 6670 ca placa video si 4 gb RAM (am si win7 dar banuiesc ca asta nu conteaza). Bineinteles ofer funda.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Salutare, uite la ce m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1334248/
Poti rula orice joc si cele ce va urma sa se lanseze pe full hd la cele mai inalte detalii.
Sistemul actual eu iti sugerez sa il vinzi. Deja procesoare pentru acea placa de baza nu se mai fabrica si ar trebui sa cauti unul SH ( i5/i7 de generatie mai veche )

3 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Poti lua un i5 4460 si o placa video amd versiunile r. de preferat r7 240 ca e ieftina si bunicica, si cu 8gb de ram te tine pc cel putin 4-5 ani

| Jipa95 a răspuns (pentru HuShEr):

Esti idiot? Daca citeai atent intrebarea observai ca el in momentul de fata are un i3 3240 pe 1155. Ceea ce ai sugerat tu este incompatibil cu placa lui de baza si i-ai recomandat o placa video vai de steaua ei in bugetul alocat de el.

| HuShEr a răspuns (pentru Jipa95):

Puteai sa imi raspunzi fara sa ma jignesti. din 20-30 de milioane poate sa isi cumpere si o placa de baza idiotule, iar daca placa e vai de steaua ei sa isi ia un 750 atunci.