| MrKez a întrebat:

am o mare nevoie de ajutor, Am o problema mare la PC, n-am patit in halul asta, dar incerc sa va explic cum.
Cand deschid PC, ramane blocat la Loading Windows, si stau bucata buna si nimic. Dau restart si imi zice cannot Boot ceva de genu, dau restart din nou si merge bine, dupa 2-3min se blocheaza windows, imi dispare icoanele, dont responds in toate programele etc.
Si dau cateva restarturi si am vazut ceva ciudat, poate e ceva in comun cu asta.Cand deschid bine, ma uit la lumina de la H. D. D si ruleaza bine, cand se blocheaza PC se inchide becul, cum ar veni mort, cand dau rr iar, si iar imi apare loading windows mult timp becul de la H. D. D e aprins neregulat.
Am incercat multe metode, sincer nu stiu ce sa mai fac.Am dat restore, am curatat toata unitatea, placa, ramii tot.Ma intreb, e bulit Windows?(Are 1sapt windows-u)Sau e bulit Hardul :S e vechiut si e singurul care il am.
Va rogg ajutati-maa, e urgent. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Hardul e de vina! si eu am patit!
aveam doua harduri pe el si tot figuri de astea imi facea, l-am stres tot odata inauntru si a scos prietenul meu un hard si acum merge perfect!
cica era din cauza de la hard!tongue
si un sfat: sa nu il lasi noaptea pornit, eu il lasam si cica din aceasta cauza s-a stricat!