| Julian_Mad_1995 a întrebat:

am o mare problema cu vecini mei care dau constant muzica tare timp de 8 ani i-am suportant constant politia doarme indiferent de cate plangeri si sesizari am facut deja nu mai pot face nimic prin intermediul legii ei au renuntat in a ma ajuta asa daca cineva cunoaste o metoda de a oprii acest poluator fonic as dori sa imi scrie o idee opinie orice stiu ca sunt multi " INTERNAUTI " cu o vasta experienta in domeniul online si as dori sa stiu daca cineva are o ideea despre cum as putea sa ii intrerup internetul macar de cateva ori pe zi o metoda de bruiaj pentru Router orice daca cineva chiar are o ideea si doreste sa ajuta sa imi scrie in raspuns nr de telefon sau orice idee contactare sunt gata sa platesc BINE pentru orice serviciu ce imi poate aduce liniste Multumesc TPU

3 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

În primă fază le-ai putea pica net-ul, dar bineînțeles că trebuie să afli IP-ul lor în primul rand, este mult de explicat, te-ai putea uita pe YouTube dar vei avea nevoie de Kali Linux, un sistem de operare dedicat hacking-ului. Dar dacă vrei ceva mai ușor, ori îi lovești cu aceeași monedă, dai și tu muzica la maxim, dar nu orice muzică, ci Heavy Metal sau Black Metal ori îți cumperi niște bureți fonici și îi pui pe perete / ușă / geam etc.
N-ai zis dacă stai la bloc sau la casă. Dacă stai la bloc, pe holul blocului ar trebui să fie o "cutie" metalică de unde poți întrerupe netul, dar o să rămâi și tu fără, deci nu știu dacă e o idee buna.

| Julian_Mad_1995 explică (pentru ElSueno):

Multumesc pentru raspuns si timpul tau dar cum ai spus si tu am uitat sa mentionez detalile unde locuiesc., Locuiesc la casa si sunt Perete in perete cu ell si am incercat sa bag BLACK HEAVY DEATH METAL ironic chiar sunt adeptul acestui gen de muzica dar prostia naibii este ca sunt singurul pe o raza de 40 de km care asculta acest gen de muzica si degeaba bag eu acest gen de muzica ca vine stolu si baga toti in acelasi timp acelasi rahat presupun ca ai reusit sa intelegi unde bat!

| ElSueno a răspuns (pentru Julian_Mad_1995):

Daca zici ca esti perete in perete e si mai bine, cumperi bureti fonici si ii pui pe perete