| 19772004 a întrebat:

Salut TPU,am o mare problema legata de windows,l-am reinstalat de curand,iar acum cand intru in orice joc, de exemplu Counter Strike 1.6 am doar 5-6 FPS-uri. Unii mi-au spus ca este de la placa video,am instalat-o si pe aceea,ea se numeste,,Standard VGA Graphics Apdater",am luat driver-ul dupa net si tot la fel...

Va rog frumos sa ma ajutati, dau si FUNDA!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Instaleaza Driver Booster si acolo iti actualizeaza Driverul tau la placa video.
Daca ai luat Driver de la alta versiune poate sa nu fie compatibila cu placa ta si nu va rula correct.
Link: http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

2 Nu stiu ce fel de Windows ai asa ca nu stiu sa iti dau setari pentru a creste FPS sau creste performanta pc.
Asa cum sunt diferenta dintre Nvidia si AMD asa sunt si configurati de la sistem.

3 Instaleaza Advanced System Care (8 sau 9) cum vrei si dai o curatare si iti va creste performanta cu 2%-10% mai bine la pc.

4 Instalarea Driverul la placa video se face simpla prin CD/DVD sau ori sa descarci de pe sait la ei dar sa stii ce placa video ai si pe ce serie ruleaza.

(Dar pe tipul sau de system Ex:ai placa video gtx 950 si instalezi versiunea de la placa video gtx 700).

Sau poti instala un program care iti scaneaza systemul (placa video, sunet...) si il instalezi fara batai de cap.

PS:Dupa ce instalezi placa video iti cere un restart ii dai restart si dupa intri intr-un joc ca atunci placa video ruleaza la capacitatea ei maxima.