| xAudCulorix a întrebat:

Am o problema cu PC-ul imi tot apareu puncte pe ecran (un fel de purici) si apoi se bloca calculatorul mi-am reinstalat windows-ul si cand am instalat driver-ul de la placa video mi-a aparut din nou aceiasi problema si am dezinstalat driver-ul si apoi am descarcat unul de pe net (la fel si de data asta) cred ca de la placa video fara driver merge perfect dar laguit si nu pot descarca jocuri 3D (counter-strike; metin 2 etc.) nu exista vreo solutie in afara de a cumpara alta placa video? P.S. placa video se numeste : GeForce 8600 GT. Cel mai bun raspuns funda+vot.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Daca e de la placa video, scoate-o si uita-te sa nu fie anumiti condensatori electrolitici umflati (sunt de forma cilindrica, negrii si albastrii, diametru 3-10-15 mm).In special cei de diametru mai mare. Daca nu ai, inseamna ca sunt uzati.
Incearca sa o duci intr-un service (30-40 lei).

3 răspunsuri:
| xAudCulorix explică (pentru horia2012):

Mersi mult dar aceiasi problema

| horia2012 a răspuns (pentru xAudCulorix):

Cu placere. Si eu am avut aceeasi problema si am procedat asa: Am cumparat alta placa video de la un magazin la care l-am intrebat daca o primeste inapoi in 24 ore daca nu functioneaza si sa-mi dea banii inapoi.Au fost de acord, am instalat-o in service ca sa nu pierd garantia si concluzia a fost -placa de baza.(2 placi video am schimbat.-Nvidia si ATI. Niciua nu functiona. Cum instalam driverele, cum se bloca calculatorul.)

| horia2012 a răspuns (pentru xAudCulorix):

Daca e de la placa video, scoate-o si uita-te sa nu fie anumiti condensatori electrolitici umflati (sunt de forma cilindrica, negrii si albastrii, diametru 3-10-15 mm).In special cei de diametru mai mare. Daca nu ai, inseamna ca sunt uzati.
Incearca sa o duci intr-un service (30-40 lei).