| Andrei281040 a întrebat:

Salut TPU! Am o nelamurire in legatura cu jocurile care pot fi activate intr-o anumita țară. Spre exemplu daca eu imi cumpar un joc pentru steam si zice ca il pot activa doar in Rusia bag vpn toata treaba buna. Intrebarea este, daca dezactivez vpn-ul, il pot juca?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| BeaTMaN696 a răspuns:

Nu poti activa jocuri de pe alta regiune. Cum ar fi, sa îți iei jocuri care sunt pe Rusia nu le poți activa doar cu un vpn. Trebuie schimbata regiunea de pe steam propriu zisa. Și îți iei ban rapid dacă faci asta. Am pățit nu doar eu și niște amici. Ne-am făcut cont pe Argentina unde jocurile sunt supărător de ieftine spre ex. Euro truck simulator 2 cu toate dlc-urile este 33 de lei convertiți din pesos argentinieni și am luat ban după o zi.

1 răspuns: