| HeLps a întrebat:

Am o problema, am avut pc`ul la reparat si acum nu mia merge sa dau netul pe 100 mb, si trebuie sa il tin pe 10 mb, dar asa merge foarte greu.

Daca il dau pe 100 mb imi scrie cabel network is notumpluged, si cateodata imi da cate o secunda 100.0 mbps, am bagat cablul in laptopul unui prieten si lui ii mergea pe 100mb, multi au zis ca e de la placa de retea, dar nu a fost schimbata. Placa de retea este Realtek RTL8102/8103/8136 Family PCI-E FE NIC

1 răspuns:
| bunelutu a răspuns:

Placa de rete are sticat ceva dul la service si reparal si zii sa controleze mufa lan foarte bine poate e rupt vreun piciorus de ala