| catalinutz1288 a întrebat:

de ceva luni imi merge netul foarte greu, viteza de download foarte mica, mi se incarca greu paginile de net, imi cade foarte frecvent netul, etc. Mi-am adus un laptop si am bagat cablul de retea, userul si parola mea, iar pe laptop imi mergea foarte bine, viteza de download buna, deci problema trebuie sa fie cu calculatorul meu. Un prieten mi-a spus sa imi schimb placa de retea, voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Pot fi si virusi ori troieni care iti pot ingreuna aplicatiile si viteza la net.Scaneaza cu unele suite de antivirus, anti troian ( avast, nod32, kaspersky ) schimba placa de retea, foloseste unele utilitare de intretinere (mentenanta) gen TuneUp utilities, registry booster.

7 răspunsuri:
| Anonim_5535 a răspuns:

Mai sterge din memoria calculatorului caruia ii merge greu netu.
Sterge chestiile inutile din C sau D unde ai tu windowsul instalat big grin
De exemplu ai Windowsul in C instalat intri la lista cu programe
Si stergi de acolo tot ce nu-ti mai trebuie...
Ai grija ce stergi
Ceau!

| demonel a răspuns:

Ai incercat sa instalezi windows?

dar trebuie sa stergi tot din pc...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti ordine in calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic la fel ma numesc alex sukosd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta placa de retea daca nici asa nu merge spargel

| myam33a a răspuns:

E de la calculator! Reinstaleaza`ti windows-ul si vei vedea ca iti va merge perfect!

| catalinutz1288 explică:

Da, mi-am instalat windowsul de 2 ori pana acum si tot aceleasi probleme le am, am uitat sa mentionez asta big grin