| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am ca player principal acel program.....KMPlayer, si cand vreau sa vad un videoclip cu el isi da restart calculatorul! Nu stiu ce sa fac. Mi-e si frica sa mai deschid un film! VA ROG SPUNETI-MI CE SA FAC!
Mi-se intampla si la alte playere. De ex. VLC Player, GOM PLAYER, BSPlayer... si lista continua....Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce ai? laptop sau pc? Da-mi cateva detalii despre procesor, placa video, rami, sistem de operare...
Si inca ceva: pe youtube daca dai un videoclip in full screen tot asa face?(vezi mai multe videoclipuri sau unul mai lung)
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| heddy10 a răspuns (pentru neluL):

Am PC, procesor de 1400Mhz AMD Athlon, placa video Ati Integrata 64 Mb, 768Mb RAM, si am Windows XP SP3. Nu... pe youtube nu-mi face asa.

| neluL a răspuns (pentru heddy10):

Si cel mai mic laptop e mai bun decat pc-ul tau! Urmareste videoclipurile cu VLC si nu il mai da in Full Screen. Trage cu mouse-ul de marginile playerului pana acoperi cca 60% din ecran. Intre timp fa si o optimizare cu Advanced System Care de aici: http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
Da un restart dupa optimizare si revino cu un reply.

| heddy10 a răspuns:

Stiu ca e foarte slab pc-ul. Dar inainte nu-mi facea asa. De cateva saptamani mi-se intampla asta.