| Ramal99 a întrebat:

am o problema.
Am decis sa alcatuiesc un nou calculator, pentru ca al meu Laptop, este deja prea batranel pentru jocurile pe care eu imi doresc sa le joc si dupa cum am spus si mai sus, am decis sa imi cumpar piese si am cumparat pana acum:
-Ryzen 5 2600.
-Kit 2x8 3000mhz cl 16.
-Gigabyte b450 ds3h.
Problema, intervine la alegerea carcasei eu m-am gandit la aceasta carcasa, https://www.pcgarage.ro/carcase/SilentiumPC/regnum-rg6v- evo-tg-argb/ ce este destul de buna din multe puncte de vedere, dar buba intervine, intre ea si placa de baza pentru ca nu stiu exact cum voi lega ventilatoarele, la placa de baza, pentru ca aceasta are doar iesire RGB si venturile de pe carcasa sunt ARGB si sincer nu stiu cum le voi lega. Deci ce pot face, sau sa ma orientez catre alta carcasa?

2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Parerea mea este sa mergi cu placa de baza la un magazin de calculatoare si iti spun ei ce carcasa se potriveste. Poti da 50 lei manopera sa o puna cred.

| Ramal99 explică (pentru marinaru777):

Meah, asamblez acasa (Vreau sa invat, sa fac acest lucru) si nu este vorba dde banuti, doar ca imi doresc sa fac eu acest lucru acasa, cat despre Carcasa, asta este singurul dubiu, in fine... UP