| K1NDdd3R a întrebat:

Am o problema cu driverele de la pc
Deci inainte sa dau pc-u la reparat pc-u avea nVIDIA geforce experience ( driver de grafica)
Repararea a fost la sursa si nu a fost nimic ciordit din pc si nu a fost umblat prin pc cand era l-a reparat ( va asigur).
Dupa ce a venit calculatorul de la reparat si l-am decshis el avea Grafica HD Intel ( driver de grafica )
Iar acum pc are ratingul 4.2 iar inainte avea 5.9
Am incercat sa instalez iarasi nvdia geforce experience dar la instalare imi da error si imi zice ca imi trebuie nVIDIA GPU.
Dau funda!
Va rog ajutati-ma cat de repede puteti!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cineva ti-a schimbat placa video. Daca crezi ca este tot placa ta incearca asta:
Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| K1NDdd3R explică (pentru Salontanul):

Si intrebarea mea este daca reinstalez widows am o sansa?
Placa video arata la fel e identica nu stiu... nu cred ca a schimbat-o

| Salontanul a răspuns (pentru K1NDdd3R):

Incearca sa reinstalezi Windowsul. Daca face la fel inseamna ca ti-a schimbat-o. La reinstalare fa-ti numai conexiunea la net si apoi fa cum te-am invatat eu mai sus. Apoi instaleaza DirectX-ul, Adobe Flash PLayer, etc.

| K1NDdd3R explică (pentru Salontanul):

Mersi daca merge vei primi funda :3

| K1NDdd3R explică (pentru Salontanul):

Nu a mers dar tot primesti funda pentru ajutorul acordat

| Salontanul a răspuns (pentru K1NDdd3R):

Imi pare rau. Multumesc pentru funda. Eu cred, totusi, ca au schimbat placa.