| Yohei a întrebat:

Salut! Am placa video de la NVidia, cel mai bun driver e cel de pe GeForce Experience?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da

| NLS a răspuns:

Driverul pe care ti-l instaleaza softul GeForce Experience e identic cu driverul pe care il scoti manual de pe site, alegand acolo placa ta video:

https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Daca nu ai cine stie ce jocuri de ultima generatie instalate care sa necesite profil optimizat si stoarcerea ultimei picaturi din performanta sistemului, nu ai nevoie de GF Experience, care mai mult ingreuneaza PC-ul (sistemele mai slabe mai ales).

E ca la Windows 10 cu Automatic Updates:

Folosesti Automatic Updates (GeForce Experience in cazul nVidia) si iti freaca hardul toata ziua,
sau blochezi update-urile automate (dezinstalezi GeForce Experience si instalezi noile versiuni de driver manual) si ai liniste + un sistem putin mai rapid.
Nu tot ce e laudat e in aceeasi masura de folositor.
NU sunt impotriva GeForce Experience, pe jucatorii profesionisti chiar ii ajuta.
Insa nu toata lumea are nevoie de el.