| Adrian808 a întrebat:

Salut TPU, am o problema cu windows 10, mereu reglez ceasul si mereu ramane in urma sau se opreste, l-am pus si automat si de toate dar face la fel si as dori un program ceva sa il pun pe al doilea monitor si sa arate ora prin intermediul internetului, nu stiu cat de bine m-am exprimat dar sper sa intelegeti, dau funda.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

1. Windows actualizeaza automat ceasul de pe internet. Probabil ai dezactivat functia respectiva sau e setata la alta regiune geografica.

2. De ce ai nevoie de program special cand poti deschide o pagina de genul https://time.is/ro/ pe monitorul secundar?

| Adrian808 explică (pentru PainTech):

Regiunia e setata, actualizarea automata de pe internet e activata, eu as vrea un program cv de genu ca pe windows 7 ( https://www.google.ro/......ps?/imgres ) si sa isi ia actualizare de ceas online nu de pe pc-ul meu.

| Adrian808 explică (pentru PainTech):

Sau un program care sa arate in loc de imaginea de fundal un font negru sau stiu eu ce culoare si ceasul in mijloc si la fel sa isi ia actualizarea timpului online

| Adrian808 explică:

Tin sa mentionez ca nu e de vina bateria pentru problema (am schimbat 2 baterii bune si face exact la fel)