| Alexandru1994 a întrebat:

Am o problema de ceva timp.Nu pot sa decriptez root-ul de la metin 2 TBX.Vreau sa aflu IP.Daca reusiti sa il aflati voi trimitetimil si mie. Funda

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Da se poate afla Ip la un Metin2 prin 3 metode:

1 Prin root dar sa ai un extractor bun de fisiere eix si epk ca sa mearga altfel nu.

2 Aceasta este cea mai simpla cale.'
Intri in client=Joc te loghezi si lasi asa [cand trebuie sa alegi un caracter] lasi asa si faci urmatorul lucru.
Start=Run=cmd
Si scrii aceasta comanda fara ghilimele "netstat -n".
Si trebuie sa arate Ip:13010 ori Ip:11000
Acelea 13010 si 11000 sunt porturile si gata ai aflat ip usor si fara probleme.

3 Poti sa afli Ip de la sait si asa afli si Ip de la server!
Aicea poate sa fie un risc sa nu fie la fel din cauza sa aiba Ip prin masina virtuala diferit de cea din system.
http://ceipam.com/ipsite.html

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Alexandru1994 explică (pentru DragomirMihail2020):

Am incercat cu extractoru dar nu merge si stiu ca ip de la pagina e divreit fata de cel am serverului si mai vreau sa intreb cum fac sa aflu cu ip cu porturile adica ce scriu Funda

3 răspunsuri:
| Alexandru1994 explică:

Am incercat si cu porturile si imi arato o groaza de valori si nu stiu ce sa aleg.Pls extragemi si mie ip de la Metin 2 TBX Funda

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Alexandru1994):

IP este asta: 193.84.64.189
Nu uita sa dai Funda!