| Bogdan_Andrei_1995_gCKI a întrebat:

Am o problema grava cu net-ul. De curand imi tot pica netul pe laptop si trebuie sa restartez calculatorul pentru a revenii la loc.
Tin sa mentionez ca problema e doar la laptop adica net-ul merge doar la laptop pica.

Ma puteti ajuta si pe mine va rog?

3 răspunsuri:
| Nicholasatron a răspuns:

În primul rând scanează cu antivirusul tău la boot-are sau ce mod vrei tu dar scanează pentru că ai putea să ai vreun troian deci e nașpa situația. Îți mai recomand sa ai toate update-urile la zi de la windows și eventual să dai un trobleshot la internet sau să rulezi maintenace(din action center/control panel)
Sper că te-am ajutat!

| Bogdan_Andrei_1995_gCKI explică (pentru Nicholasatron):

Nu am cum sa am virusi ca eu de abia mi-am formatat calculatorul.
Problema e in felul urmator. Daca las laptopul aprins fara sa umblu pe el nu are nici-o problema netul, in momentul cand eu incep sa umblu pe el pica netu.

| Nicholasatron a răspuns (pentru Bogdan_Andrei_1995_gCKI):

Destul de ciudată situația asta. Poate ai niște probleme cu driver-ul de wi-fi de la laptop. Încearcă să cauți pe youtube o soluție a problemei. E foarte ciudat fiindcă nu primești o anumită eroare ci ți se deconectează așa aiurea. Mă tem că nu prea te pot ajuta sad