| Aleen a întrebat:

De curand mi-am cumparat un pc nou. Merge foarte bine insa am o problema la internet. Cu acelasi abonament la net pe pc-ul vechi nu aveam nici o problema...nu pica niciodata netul insa de cand am bagat cablul in asta nou pica netul, dar in felul urmator : pornesc pc, ma conectez, ma joc ceva online vreo 20 de minute si pica netu timp de 30 secunde, apoi ma lasa sa ma reconectez. Dupa nu mai pica deloc doar daca restartez pc si mai joc alte 20 minute.Am net de la RDS cu fibra optica. Placa asta noua de retea are un fel de accelerator de viteza si cand am bagat prima data firul in ea imi downloada cu 15 MB/s iar pe vechiul pc downloada cu 10.8 MB/s. Insa de cand a inceput sa imi pice netul, viteza de downloadat de la PC-ul nou a ajuns tot la 10.8mb/s, la fel ca cel vechi. Are cineva vreo idee?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa schimbi pe reteaua din placa de baza
vezi ca am patit de atatea ori sa imi inchida internetul rds pentru ca schimbam pc-ul sau placa de retea
trebuia sa ii sun si sa le dau mac-ul nou

| Polonic1 a răspuns:

Suna la RDS, problema e de la ei.

| alexxis0712 a răspuns:

Poti sa suni la RDS daca-ti pica netu..inseamna ca e dela ei.e o problema

| Boruga_Iulian_1982 a răspuns:

Daca ai antivirus, ar trebui sa il scanezi, ca poate ai virusi. ieri al meu se stingea, repornea, nu mergea netu. am sters aproape 100 de fisiere infectate, si acum este ca nou