| Dum4ass a întrebat:

Am o problema ingrozitor de rea. Deci, mi se stinge calculatorul asa din senin si nu mai suport chestia asta. La inceput am crezut ca na, s.a luat curentul sau un mic restart, dar a persistat, l.am formatat si vad ca tot asa face. Am citit sa intru pe la updateuri, am dat acolo sa nu mi se faca niciodata. Va rog ajutati.ma, nu mai suport, ma scoate din meci de LoL si am luat ban de 2 ori din cauza asta.
P.S : cand se stinge, nu se restarteaza, pur si simplu si se intampla cam la o ora -1 ora jumate. Tin sa mentionez ca nu am un calculator foarte jaf, 4 GB RAM, procesor AMD TRIPLE CORE 3.3, PLACA VIDEO NVIDIA DE 1 GB DEDICATA

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai un virus sau mai multi, trebuie sa dai restart F4 apoi intra in modul recovery sistem aia insemnand reinstalarea windowsului (acea optiune o alegi) nu repararea acestuia. In caz ca nu dispui de recovery sistem trebuie sa iti scoti driverele necesare video, sunet, tastatura, mouse... apoi cu un dvd de windows il reinstalezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Poate si placa sa fie dusa.Am patit asta.L-am dus la reparat si mi s-a spus ca placa e dusa.Am inlocuit-o si e ok.

| Dum4ass explică (pentru mgtow):

Nu am de unde sa am virusi deoarece l.am formatat acum cateva zile, cred ca 3 si nu am deloc multe pe el, doar un joc si Adobe reader, winrar etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e de la cooler. Si mai exact, la procesor.Ventilatorul nu se invarte, calculatorul se supra-incalzeste si se stinge. Iti recomand ca sa lasi PC-ul desfacut, adica fara acel scut pe el.Si cand porneste PC-ul, si a intrat pe Desktop, incearca sa invarti tu manual de Ventilator pana incepe sa se invarta singur. Si eu am avut aceeasi problema ca si a ta. Si iti dau un sfat: Nu are rost sa joci LoL. Si varul meu joaca, si e obsedat deja, joaca 22/24 doar LoL, dintre care acele 2 ore mananca si merge la baie. Bafta

| Dum4ass explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit si la acest lucru, dar calculatorul meu este nou si daca il deschid isi pierde garantia, are acolo o foita si scrie " Daca il desfaci, garantia se va pierde ".

| c0rtez a răspuns:

Verifica temperatura procesorului din bios.nu ar trebui sa depaseasca 70 de grade