| Dum4ass a întrebat:

Am o problema ingrozitor de rea. Deci, mi se stinge calculatorul asa din senin si nu mai suport chestia asta. La inceput am crezut ca na, s.a luat curentul sau un mic restart, dar a persistat, l.am formatat si vad ca tot asa face. Am citit sa intru pe la updateuri, am dat acolo sa nu mi se faca niciodata. Va rog ajutati.ma, nu mai suport, ma scoate din meci de LoL si am luat ban de 2 ori din cauza asta.

P.S : cand se stinge, nu se restarteaza, pur si simplu si se intampla cam la o ora -1 ora jumate. Tin sa mentionez ca nu am un calculator foarte jaf, 4 GB RAM, procesor AMD TRIPLE CORE 3.3, PLACA VIDEO NVIDIA DE 1 GB DEDICATA
P.S Mi-am instalat programul speedfan si am observat ca atunci cand ma joc LoL, am temperatura de 60-70 si mai si creste. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Roaga un prieten care se pricepe sa te ajute.

| Jipa95 a răspuns:

E de la sursa. Contacte imperfecte, condensatori umflati, utilizarea pc-ului in conditii neadecvate, umiditate, etc. Schimba-ti sursa. Oricum la ce temperaturi ai scris tu acolo, pc-ul normal ar fi trebuit sa-si dea restart dupa ce trece de pragul de 90-100 grade celsius.

| Dum4ass explică (pentru Jipa95):

Of... Va rog ajutati-ma. Nu am curatat calculatorul de 2 ani deoarece isi pierdea garantia, se poate sa fie si de la praful care este in interiorul lui?

| Jipa95 a răspuns (pentru Dum4ass):

Intr-adevar toate astea s-au adunat in timp, mai ales in sursa. Nu vreau sa imi imaginez cat praf poti avea in sursa. Asa ca daca nu te pricepi, fuga repede la un service.

| Vidacu69 a răspuns (pentru Jipa95):

Sunt de acord cu tine.

| SnoopDog19 a răspuns:

100% Coolerul din cate stiu eu trebuie sa pui pasta termoconductoare. Eu asi zice sa te duci la un specialist

| Vidacu69 a răspuns:

Pai ar putea fi de la sursa, sau procesor... Cumpara o pasta termoconductoare si aplic-o pe procesor big grin (cheama pe cineva care nu se pricepe sau dul la un service) Sa nu il strici mai rau big grin. Si mai stergel de praf big grin!