| Ciubuc_Fratele_1997 a întrebat:

am o problema la counter strike 1.6 (steamon), am vrut sa fac grafica in joc la 300x600 cea mai mica grafica, si cand
am intrat din nou in joc mi-a ocupat jumatate din ecran scrisul, si nu
il mai pot face la loc, cine ma poate ajuta? Dau funda, va raman dator daca pot rezolva

Răspuns Câştigător
| TheSoldier a răspuns:

Fii atent : Te duci in lista cu jocurile de la steam, dai click dreapta pe cs, dai recheck files sau ceva de genu' si iti aduce fisierele,, din fabrica".

| Ciubuc_Fratele_1997 explică (pentru TheSoldier):

Mersi mult, a fost de ajutor

3 răspunsuri:
| RaduManole a răspuns:

300x600. nu reprezinta grafica, reprezinta rezolutia. Poti seta celelalte specificatii la minim, dar, daca vrei ca scrisul sa fie mai mic, trebuie sa setezi rezolutia mai mare

| ChangeName a răspuns:

Ei bine MIHAISTEFAN1 are dreptate...
Dar aici axista problema in caz ca joci de pe valve, nu de pe steam.
Exista mai multe metode de a schimba rezolutia:
1:Intri in run-> scrii "/regedit" (Fara cratime) si acolo stergi toti registrii cs-ului respectiv.
2:Click dreapta pe iconita cs-ului, properties, set launch options si acolo pui Launch parameters -w 800 -h 600
Cam asta ar fi.
Sper ca ti-am fost de folos.