| Detectiv a întrebat:

Am o problema la laptop-ul meu. Nu pot instala sisteme de operare, am incercat windows xp si windows 8. Acuma folosesc ubuntu 13.1 nu il am instalat il folosesc de pe cd. Cand aprind laptop-ul imi apare eroarea "a disk error occurred press ctrl+alt+del to restart" Cum se rezolva aceasta eroare?

2 răspunsuri:
| bz06kou a răspuns:

Salut!
Cand deschizi laptop-ul dai si apoi dai la si acolo unde scrie ceva cu dai si la a 2-a. Dupa salvezi si isi da singur restart.Dar inainte sa salvezi trebuie sa bagi CD-ul cu Windowsul in el. Apoi instalezi Windowsul si la sfarsit faci setarile cum erau la inceput.Si sa iti instalezi driverele cu Driver Genius daca nu le ai pe cd.Ca altfel nu iti mai merg jocurile.Bafta! Oricum cred ca am scris degeaba.

| Detectiv explică (pentru bz06kou):

Nu inteleg nimic... Problema e ca nu pot instala windows nici macar ubuntu pot doar sa-l folosesc direct din cd.