| Rakash a întrebat:

Salut TPU,am o problema la unele programe cat si la unele jocuri, chiar nu stiu ce sa mai fac.Am incercat sa reinstalez sa instalez la loc nimic, ma puteti ajuta? https://imgur.com/a/jlAfbwh

Multumesc!

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Click Start:
- Scrie '' cmd '' fara '''' si apasa CTRL+SHIFT+ENTER sa deschizi cu drepturi de administrator.
- In fereastra respectiva scrie sfc/ scannow si apasa enter( nu mai stiu daca era spatiu liber intre sfc/ si scannow, incearca amandoua variante.)
- Da restart la pc dupa ce e gata.

Daca problema persista, mai deschide o data cmd ( ti-am spus sus cum ), de data asta scrie rd /s /q %temp% si apasa entrer. Daca comanda de mai sus nu e recunoscuta, incearca mkdir %temp%

| Rakash explică (pentru N0xEterniS):

Prima varianta nu merge la a doua imi scrie Procesul nu poate accesa fisierul, deoarece acesta este utilizat de alt proces.(Sti ce ar trebui sa fac?