| raresmogha a întrebat:

Am o problema majora la majoritatea jocurilor noi. 1) Mi-am instalat ieri Need For Speed Most Wanted 2012 si imi merge foarte greu, in poze chiar. Ce pot sa-i fac fara sa afectez sistemul laptopului? Am 8Gb ram, 1. 700Mb placa video, 2. 7Ghz procesor, 750Gb Hard disk. Placa video o am cam slaba, dar nu cred ca de la asta mi-se misca asa greu.
2) Si mai am o problema legata de San Andreas. De ce jocul nu imi ruleaza pe tot ecranul, ci pe un patrat? Adica sunt doua dungi negre pe stanga si pe dreapta, in asa fel incat formeaza un patrat(prin care se vede jocul).
Dau funda, orice dar va rog spuneti-mi cum sa le rezolv.

1 răspuns:
| Ottakringer a răspuns:

''Placa video o am cam slaba, dar nu cred ca de la asta mi-se misca asa greu.'' Glumesti nu? Automat ca asta conteaza cel mai mult laughing. Tu ai putea sa mergi fara sa vezi? ( un exemplu ). De la placa video se trage, tu ai lag FPS de asta iti merge asa sacadat. Alta placa video, sau incearca sa il joci pe LOW. Eu am un HD7780 si duc BF4 pe hight si nu pot zice ca nu mai am unele caderi de fps dar asta e. Dar in general il joc cu 60 fps ceea ce e foarte bun happy