| DarkusXD a întrebat:

Am primit acum 2 saptamani o placa video nVidia GeForce 6600. Windows-ul a instalat driverul singur, insa am cautat si pe site-ul oficial driver-ul pentru a fi sigur ca este cel corect. Inainte mergea, insa acum cand pornesc pc-ul mi-se stinge si aprinde ecranul si am lag mare de tot. Abia daca intru in windows. Se blocheaza mult la "Welcome". Am intrat pe placa video integrata sa dezinstalez driver-ul si acum merge, insa eu vreau sa instalez driver-ul pentru o calitate mai buna. Windows 7 ultimate, AMD Sempron 2800+ processor 1. 61GHz, 1GB RAM DDR1, HDD Hitachi 250GB, placa video nVidia GeForce PX 6600 TD(256 MB), sursa DELUX 450W. Tin sa precizez ca acum 3-4 zile mergea perfect, rula jocurile fara nicio problema, fara frame-drop, fara lag, fara nimic. Jocurile aveau si mod-uri instalate.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar fi bine sa stergi Windowsul si sa-l instalezi iarasi. Poate fi conflict intre driverul vechi si cel nou.
Daca nu vrei fa urmatoarele: Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta.
Daca stergi Windowsul vechi poti sa faci acelasi lucru. Succes!