| DarkAngel891989 a întrebat:

Am o unitate pc cu urmatoarele specificatii Acer(amd athlon(tm) dual core processor 5400b 2.80 ghz), hard 160 si rami 5 GB(DD2).Vreau sa imi cumpar o placa video sapphire radeon hd 6870 1gb (DDR5) si o sursa (Sursa Inter-Tech Energon 650W). Intrebarea este :Imi vor merge si mie jocurile macar la HIGH? VREAU RASPUNSURI DOAR DE LA CEI CARE SE PRICEP LA ASA CEVA.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti vor merge jocurile de ultima aparitie. Procesorul dual core este foarte slab avand un nucleu fizic si unul virtual. Jocurile actuale cer macar 4 nuclee fizice. Acest procesor era foarte bun acum 5-6 ani. In prezent este bun doar pentru office si jocuri mai vechi.

4 răspunsuri:
| AdmiNuL a răspuns:

Subscriu la ce a zis @Salontanul!

| DarkAngel891989 explică:

Deci nu se merita sa cumpar aceasta placa video?

| Salontanul a răspuns (pentru DarkAngel891989):

Merita in ideea in care, in timp, iti vei imbunatati PC-ul.

| DarkAngel891989 explică:

Va multumesc frumos pentru ajutor! Respect!