| ΣηJΦY a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate despre mouse-uri:
1.Care este diferenta dintre un mouse normal si unul de gaming? Adica chiar te ajuta cu ceva cel de gaming?
2.Cum se simte un mouse de gaming in mana? Adica na,arata diferit,iar problema mea este aceea ca folosesc si parintii mei pc-ul si nu prea stiu cum o sa se descurce iei cu un mouse de gaming, daca se simte diferit fata de unul obisnuit.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Normal nu exista mouse gaming, e doar o caracteristica minciuna, menita sa atraga clienti. Un mouse, indiferent de tehnologia senzorilor este cam acelasi de la 10 lei la 500 lei, in prezent.

Ce te intereseaza in mare parte este cum iti vine la mana, cu iti sta in mana, cum il controlezi, etc, lucruri ce tin de specificatii fizice, nu si tehnologice.

| FlorinCiokan a răspuns:

Diferenta e ca in primul rand are un grip mult mai bun. se simte mai bine asta in cazul bun ti-e mai usor de "manevrat" deci parintii tai nu o sa aiba probleme.
Si e mai de calitate nu se strica odata la 1-2 luni laughing si sunt unele care are mai multe butoane care le poti seta sa faca diferite chestii.