| Tuca10 a întrebat:

Am si eu o intrebare : Cum se face levelu pe steam? Adica am level 1 si am 2 jocuri (cumparate) si inca cateva free. Am un prieten care are level 195 si are doar 10 jocuri ( nu stiu cate cumparate si cate free) cum sa fac si eu lv?

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Trebuie sa cumperi carti din market pentru a face badge ( insigna in romana ). Cele 2 jocuri pe care le-ai cumparat, probabil au carti, joaca pentru cateva ore si ar trebui sa-ti dea 3-4 poate 5 carti. Pe profil la tine, in dreapta, gaseste '' insigne'' sau ''badges'' si acolo iti vezi cartile pe joc si cate iti mai trebuie sa faci insigna/badge. Steam iti da cateva pe joc, dar nu toate, restul trebuie sa le cumperi sau sa ti le dea cineva.
Tu cum acum ai level 1, iti trebuie doar 100 xp sa faci level 2, inca 100 pana la 3 etc. De la nivelul 10, iti va trebui 200 xp sa faci level 11, 12 etc, de la level 20 iti va trebui 300 xp sa faci level si asa mai departe.
De exemplu, eu am nivel 161 si imi trebuie 17.000 xp sa fac level. sad

| Tuca10 explică (pentru N0xEterniS):

Am cumparat dead by daylight si cs 1.6 ( de la cs nu am nimic dar de la dead by daylight am 4 insigne ) ce sa fac cu ele?

| Tuca10 explică:

A