| BlackSquad2 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Imi merge fifa 19 daca am 6 gb ram, amd athlon x2 340 dual core, win 10(64x) si o placa video Amd radeon r7 200 de 2 gb?

1 răspuns:
| Paduraru_Stefanut_1990 a răspuns:

Salut, pentru a juca fifa 19 sunt necesari 8 GB de ram, un CPU mai bun decat Intel Core i3-2100 sau AMD Phenom II X4 965, Un sistem de operare windows 7, 8 sau 10 Doar pe 64 de biti, si o placa video mai buna sau egala cu NVIDIA GTX 460 1GB sau AMD Radeon R7 260
Si programul DirectX cu versiunea 11.
Pe scurt nu, nu merge fifa 19 pe calculatorul tau din motivul ca nu ai rami necesari si ai o placa grafica mai slaba decat cere jocul. De procesor nu stiu daca e mai bun comparativ cu ce iti cere dar din motiv ca nu ai una sau mai multe cerinte complete nu iti va rula fifa 19.