| Mateita_David_2001 a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o mica curiozitate, dar mai intai sa va explic situatia mea... Am in casa un router wireless decent, tine fara probleme toata casa, mai putin laptop-ul lui frate-miu. Are un Lenovo Y50-70 si cand porneste Youtube sau umbla pe la programe care necesita conexiune la internet cade netul in toata casa.

Pentru ca m-am saturat de asa ceva vreau sa imi iau un dispozitiv care sa imi creeze mie separat o retea de internet.
As dori sa mentionez ca dispozitivul nu am cum sa il conectez la un cablu de internet, deci nu am cum sa imi iau un alt router, as vrea ceva care sa prinda semnalul din router si sa imi faca mie o retea separata.

Nu stiu daca exista astfel de dispozitive, eu caut solutii, orice sugestie este binevenita!

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Tehnic da, s`ar putea daca ai mai face inca un abonament la internet si ai 2 semnale wi-fi.Dar pe acelasi abonament e imposibil pentru ca viteza mereu se va imparti.