| anonim_4396 a întrebat:

Am un router wairless cu intrare pe mufa de telefon... chestia e ca netul meu vine pe mufa care intra direct in calculator.am 2 placi de retea.una incorporata si una separata pe care e netul actual. se poate sa conectez routerul la cealalta placa de retea si sa mi-se trimita dinspre calculator spre router pentru a primi wireless pe disopzitivele in casa?

1 răspuns:
| Vlad2020 a răspuns:

Incearca sa instalezi driver-ul de la placa de retea care nu este incorporata.Probabil ca nu ti-o detectaza calculatorul pentru ca o are deja pe a lui. Dupa ce ai instalat driver-ul introdu dai un restart la sistem si ar trebui sa-ti mearga.
Sper ca te-am ajutat.