| Alex9898 a întrebat:

am si eu o peroblenma; am un laptop Acer aspire 5735z de vr-o aproximativ 4 ani pina acum 2 zile totul era roz cu tastatura dar nu mai merge nici un buton / ces-o fi intimplat
Ce trebuie sa fac in privinta asta da va rog pronto
Funda FUNDA

Răspuns Câştigător
| R3DAOT a răspuns:

Da, pentru a se oxida trebuie sa versi ceva lichid pe ea, dar se poate sa oxideze si daca il ti in umiditate mare sau daca il treci de la cald la rece brusc sau invers...

3 răspunsuri:
| R3DAOT a răspuns:

Se poate sa se fi stricat tastatura... dar cel mai bine este sa mergi la un service cu el. si iti spun ei ce are, din ce cauza nu merge. Sper sa rezolvi problema. bafta

| Alex9898 explică (pentru R3DAOT):

Am auzit de la cineva ca s-o fi oxidat dar cred c trebuie sa versi cv pe ea nu

| R3DAOT a răspuns (pentru Alex9898):

Da, pentru a se oxida trebuie sa versi ceva lichid pe ea, dar se poate sa oxideze si daca il ti in umiditate mare sau daca il treci de la cald la rece brusc sau invers...

| ema_2625 a răspuns:

Poate o trebui vreun driver pentru tastatura, dar mai bine mergi la un specialist in calculatoare.