| gabrielbalint a întrebat:

Salut TPU!
Am si eu o problema cu intalarea jocului League of Legends. Dupa ce selectez unde sa se instaleze si dau install imi apare urmatoarea eroare "Un fisier necesar nu poate fi instalat deoarece fisierul cabinet C:\Documents and Settings\Windows Xp\Application data\Riot Games\League of Legends 3.0.1\install\disk1.cab are o semnatura digitala nevalida.Acest lucru poate indica faptul ca fisiserul cabinet este corupt."
Am Windows XP Profesional SP2
Intel(R) Celeron(R) CPU 3.06 Ghz, 2GO RAM
Si am antivirus ESET Smart Security 7.0.317.4

4 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut,dai install unde ai tu un folder cu jocuri nu in C documents and folders.

| gabrielbalint explică (pentru KeNNT3D):

Am incercat dar tot nu merge.

| gabrielbalint explică:

Am incercat dar degeaba.

| KeNNT3D a răspuns (pentru gabrielbalint):

Atunci fa ticket la riot de aici si zile ce problema ai poate te vor ajuta ei:
https://support.leagueoflegends.com/anonymous_requests/new