| MihayG a întrebat:

Salut TPu.Am si eu o problema cu laptopu.Este Lenovo G500, procesor Intel(R) Pentium(R) 2. 40GHz, ram-6gb, Amd Radeon Graphics, 3D business and gaming graphics performance. Si cand vreau sa imi instalez jocuri,, se instaleaza jumatate/intreg, dar cand il lansez nu merge. Imi da tot felul de erori ce sa fac? AM nevoie de raspuns urgent. Funda+ vot mersi kiss

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

In primul rand, jocul trebuie sa fie "bun", nu nuked=sa lipseasca fisiere din el, nu corupt (sa fie stricata vreo arhiva), trebuie sa fie joc complet.
In al doilea rand trebuie sa ai si windows-ul bun, fara tot felul de add-onuri, programe instalate sau virusi, si trebuie sa ai programele astea instalate sa-ti mearga:
http://intimp.ro/jocuriaplicatii-ce-nu-merg/