| bestseller a întrebat:

am si eu o problema cu o eroare de fiecare data cand joc half-life 2 si half-life 2 ep 1, dupa un timp de joc, imi apare eroarea asta: internal driver error in idirect3ddevice9 present... imi puteti spune si mie cum pot rezolva? am inteles ca nu are treaba cu placa video si chiar daca ar avea. eu am:

amd sempron 145 processor 1, 2GB ram nVIDIA geforce fx 5200

MS windows xp professional SP2

va rog ma puteti ajuta? DAU FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ai probleme cu : DirectX! nu stiu ce versiune ai tu instalat in pc si nici nu stiu care versiune e mai buna pentru acel joc de aceia iti spun sa instalezi :
DirectX 9, 10 si 11! Asa vei scapa de acea eroare! Bafta!

| bestseller explică (pentru lpavel):

Imi poti da id-ul tau de mess sa te intreb ceva?

| lpavel a răspuns (pentru bestseller):

Poti sa ma intrebi aici pentru ca pe mess intru mai rar dar daca totusi vrei sa ma intrebi pe mess trimite-mi mesaj pe mess chiar daca sunt offline si-ti voi raspunde cand voi intra! Id meu : pavel1030@yahoo.com