| erik20 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-uri.

De ce in toate jocurile imi merge sacadat? Gen ca niste frame-drop-uri, chiar daca specificatiile pc-ului suporta jocul, jocul se misca greu, chiar si cu 50-60 fps se misca cam in poze, gen merg 3-4 pasi, se blocheaza 2-3 sec si tot asa.

Am un Amd Phenom ii x2 560 3. 3ghz
GTX 460 768mb
4GB RAM DDR3
HARD de 500gb
SURSA DE 600w.

Celui care m-a ajuta dau funda. :p

9 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

In primul rand ai o placa video extrem de veche.
In al doilea rand, de cand nu ai mai reinstalat windows-ul.
Si in ultimul rand de cand nu ai mai curatat componentele de praf...

| erik20 explică (pentru CosminFlo):

Windows-ul este reinstalat de 1 saptamana, placa video inca duce jocurile, nu conteaza ca-i veche, iar de curatat, nu ma prea pricep sa-l curat, dar nu e exagerat/mult prafuit. happy

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns:

Daca nu dorești să îți schimbi placa video schimba macar placa de baza și procesorul in Intel fps vor crește și nu vei avea multe probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca joci numai jocuri care stii tu ca ar merge (nu GTA V, ca acolo e normal sa se intample asa) si ai dropframe-uri probabil trebuie curatat PC-ul. Cel mai probabil se incalzeste si nu mai merge atat de bine. Daca te descurci, il poti curata acasa (il cureti de praf cu un aspirator si cu o pensula si pui pasta termoconductoare pe procesor si, daca e cazul, si pe placa video). Daca nu, il poti duce la un service happy.

| erik20 explică (pentru anonim_4396):

Pai de incalzit, nu ajunge procesorul niciodata la 60 de grade, iar placa video mi-a ajuns la 65 cel mai mult. Iar de curatat nu ma prea pricep sa-l curat foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru erik20):

Nu e tocmai mult... Atunci problema s-ar putea sa fie de la hardisk. Adica tu ai sa zicem 60 de fps-uri dar hardisk-ul mai are scapari si probabil de asta iti apar drop frameuri. Poti cauta un program de verificat hardisk-ul si daca e o problema cu el ar trebui sa iti spuna programul.

| erik20 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi recomanzi unul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru erik20):

Nu am folosit niciunul pana acum, deci nu iti pot recomanda nimic. Totusi, poti intra pe http://bit.ly/2nnwMhH si sa alegi tu un program din acea lista.

| xxRalucutza a răspuns:

Dragi jucatori,
Clientul v7.5 mult asteptat a fost implementat! Intra acum si distreaza-te alaturi de prietenii tai în timp ce te bucuri de un server de durata, cu un design unic? i o atmosfera placuta!
Ce este nou? :
- Evolutii noi adaugate!
- Design nou la mape!
- Design nou la iteme!
- Design nou la mount-uri!
- Seturi noi de arme!
- Frizurile au fost înlocuite cu colorantele!
- Iteme de upgrade noi adaugate!
- Sistem de salvare date login.
- Sistem nou de emo? ii!
Ti se pare interesant? Atunci nu ezita sa-ti creezi un cont, sa-ti faci prieteni si sa dovedesti ca esti cel mai bun.
Vrei sa aflii singur mai multe informatii si tot ce este nou? Atunci descarca noul client: http://www.sonymt2.ro/sv/descarcari.
Echipa SonyMt2 te asteapta cu bratele deschise.
Poze : 1.http://i.imgur.com/JLOAgKS.jpg
: 2 http://i.imgur.com/ypkNOwx.jpg
: 3 http://i.imgur.com/8Bq9Nxv.jpg