| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, de curand mi-am pus Windows XP (Aveam 7) Dar era virusat si acum naa rabd dar ideea e ca eu am un channel si vreau sa filmez dar cu orice program nici 20 fps nu o duc cand filmez si nu stiu ce sa mai fac adica....Cand l-am pus nu mi s-au pus chestiile necesare sa aprind programele chestii apoi am dat NTFS Quick si totu mergea dar, Jocurile merg ok doar ca atunci cand vreau sa filmez cu Fraps, Bandicam, Dxtory Orice alt program : 20 FPS. Deci se poate rezolva chestia asta?

9 răspunsuri:
| DanteAsapRav a răspuns:

Pot sa-ti spun ca problema e in recorder de obicei ele folosesc 40% de ram si aia poate sati scada total Fps-ul daca nai un computere care e TARE performant am avut aceea problema pe laptop aceeasi istorie cu windows xp si 7 unica solutie era Razer Game Booster
(e gratis!) nu scadea deloc fps-ul si calitatea era de invidiat in acellasi timp dupa ce mi-am reinstalat 7 problemele au disparut! acum mi-am luat xbox one si un pc cu 5 ghz si 16 gb ram plus 2 tb memorie asa ca num fac probleme...Mult noroc cu problema!

| xDreamer2014 a răspuns (pentru DanteAsapRav):

Da adevarat... Doar ca mie... eu am fps mare imi ajune 100-150 fps dar cand apas tasta de filmat. Boom - 15 fps si sunt disperat esti sigur ca poate merge? Cand incercam sa inregistrez cu un prieten nu ii se auzea vocea ( Cu orice soft.)

| xDreamer2014 a răspuns:

Ok deci, Eu am un pc destul de bun dupa parerea mea adica in joc am 100-150 Fps dar cand apas sa inregistrez scade brusc la 20 FPS ma ajuta Razer? (si inca ceva am o problema... cand vreau sa inregistrez cu cineva nu ii se aude lui vocea!)

| DanteAsapRav a răspuns (pentru xDreamer2014):

Aveai aceleasi probleme cu win 7 day Nu?

| xDreamer2014 a răspuns (pentru DanteAsapRav):

NU Nu aveam aceleasi probleme imi mergea bine 100 fps cand inregistram si se auzea acel prieten ...de pe skype.

| DanteAsapRav a răspuns:

Bro incearca ultima data cu Razer game booster e o programs specificata in marirea fps-ului in acelasi timp are si screen recorder daca nici asta nu mai merge nu ai Noroc ai spus ca windowsul e virusat inseamna ca are ram-eater incorporat 're-instaleaza-ti windowsul cu orice Pret poate sati creeze probleme si mai mari de exemplu sa-ti fure datele sau sati deterioreze pc-up si Sry. nai Ce face e virusat Windows-ul

| xDreamer2014 a răspuns (pentru DanteAsapRav):

Windows 7 era virusat dar ma gandesc ca poate fi de la Sata pentru ca nu am putut pune XP pe modul AHCI a trebuit sa pun pe IDE

| DanteAsapRav a răspuns:

? Uau chiar ai facut-o de oaie ...in primul rind va trebui un hard reset si sati instalezi windowsul pe IDE in al doilea rind jumatate de recorderuri (din motive necunoscute) merg mai bine Pe 7 decit pe xp cred ca e din cauza direct x-ului

| xDreamer2014 a răspuns (pentru DanteAsapRav):

Deci... Nu merge in nici un fel!