| suntperfect a întrebat:

am si eu o problema in legatura cu telefonul meu Sony xperia j.Am tot incercat sa descarc jocul pes 12 pe el,am incercat mai multe versiuni de joc, in speranta ca unul o sa mearga dar la totate versiunile care le-am descarcat, le-am copiat com.konamy.pe 2012 si le-am instalat,dar apare o problema pe care nu o inteleg, la nici un joc nu am mai patit asa ceva.
Deci dupa ce fac tot ce trebuie,mut fisierul acela in sd card /android/data iar dupa aia instalez jocul,dau deschidere sau prima oara am mai incercat ca sa nu dau deschidere din prima si sa intru de pe dextop,deci dau pe joc ca sa inceapa,primul minut tot ecranul e negru ca si cum nu ar functiona in nici un fel dar nupa un minut se face dintr-o data tot ecranul alb dar dupa cateva secunde se face iarasi negru si asa ramane si am crezut ca nu are cum sa mearga dar am observat ca chiar daca e ecranul e negru,jocul merge,adica se aude muzica din meniul jocului,taciul din joc merge daca apas, dar nu se vede nimic caci e negru ecranul, adica merge jocul dar nu pot sa vad nimic pe ecran deoarece e negru tot.
Ma poate ajuta cineva in legatura cu problema asta care mi se mare destul de ciudata.Mi-e imi imi merg jocuri cu grafica mult mai mare decat pes 12 si sa nu imi mearga pes 12? uare sa fie de la 3d ceva?
Dau funda celui care ma lamureste care e problema?