| AlexSarariu a întrebat:

Am si eu o problema. Joc League of Legends si am un lag imens mai ales la inceput si acesta duce la BUG SPLAT. Mi-am luat net nou cel mai bun dar parca merge si mai prost decat ca inainte. Va rog ajutati-ma a inceput sa imi dea aproape in fiecare meci BUG SPLAT si am lag imens. Plus ca ma baga mere u pe la minutul 3 al meciului. Va rog sa ma ajutati sa fac ceva sa numai am lag sau sa numai primesc BUG SPLAT.

Răspuns Câştigător
| Borderline a răspuns:

Hmm, pe ce regiune joci? Daca joci pe North America s-ar putea sa ai lag de la internet.
Ai verificat cerintele de sistem de la League of Legends? Se incadreaza calculatorul tau? Daca nu se incadreaza se poate sa fie de la PC.

Cerinte minime de sistem League of Legends:

Viteza procesor: 2 GHz

Memorie video: 256 MB

Memorie RAM: 512 MB

Spatiu Hard Disk: 1 GB

Sistem de operare: Windows XP, Windows Vista si Windows 7

Cerinte recomandate de sistem League of Legends:

Viteza procesor: 3 GHz

Memorie video: 512 MB, recomandat nVidia GeForce 8800

Memorie RAM: 1 GB

Spatiu Hard Disk: 1 GB