| Anonymous1997 a întrebat:

Am si eu o problema la cs 1.6...mi-am downloadata cs 1.6 v45 care dintre toate csurile incercate de mine este cel mai nemodificat si imi merge cel mai bine cu el.Dar de la un timp am pingul 50-65 iar fpsul meu pe servere la waruri este si de 10-20 maxim 30 creste...Si as vrea sa si eu sa stiu de la ce este.
Am scris in config fps_modem 101 fps_max 101 cl_updaterate 101 cl_cmdrate 101 si rate 25000.

3 răspunsuri:
| VladCzR a răspuns:

Acele comenzi nu-ti voi scadea pingul si in niciun caz nu iti vor marii fps-urile.pentru a-ti marii fps-urile ai nevoie de o placa dedicata gen Intel Radeon, nu Nvidia sau ATI.
2tongueentru a reduce pingul schimba cfg_locale_remote.il gasesti in cstrike.vei gasi 17 valori. daca acele valori depasesc 1.3(inclusiv 1.3) modificale la 0.8 sau daca ai o placa video decenta sa zicem de 7800 il poti lasa chiar la 0.7. daca nu te-am lamurit contacteaza-ma aici pe TPU.bafta!

| Anonymous1997 explică (pentru VladCzR):

Da am placa video Mobile Intel(R) 4 series express chipset family.dar probabil am aceste probleme fiindca la approx.total memory scrie 256.0 mb..deci insemna ca am placa video slaba nushu poate am avut un viirus care mia mincat din ea dar la inceput cand am cumparat pcu era de 562 mb +voi incerca acea cu cfg_local_remote dar eu sunt steam on sa vad dka va merge.